fbpx

קייס סטאדי: ככה הצלתי ומינפתי את העסק שלי בעת קורונה על ידי בניית קורס דיגיטלי מדויק

זה לא יהיה מהפוסטים האלה ״מה למדתי מקורונה״, זה כן יהיה קייס סטאדי שאולי ייתן גם לחלקכם רעיונות להתאים את העשיה שלכם בתקופה הזו.

חזון שאפתני

בתחילת 2020 כתבתי לעצמי מטרות גרנדיוזיות של יציאה לאונליין, בניית פורטל תוכן עם תוכנית מנויים, התרחבות לחו״ל והפיכה לחברה בע״מ תוך שנה.

כתבתי לעצמי את החזון והמטרות והתחלתי לפעול. בחודשי מרץ, אפריל ומאי היו מתוכננים אצלי קורסים, סדנאות, טיסות עסקיות לחו״ל (לראשונה!) ולצידן בניית תוכנית עסקית מסודרת ליציאה לאונליין.

כמצופה מחזון כל כך שאפתני ומורכב זה כלל היבטים רבים כמו ליווי שיווקי, כלכלי ומשפטי ובחינת כיוונים של השקעה וחסות.

צילום: אורטל אקרמן

הרגע בו הכל השתבש

ב 11 למרץ, רגע לפני שהכל השתבש, טסתי לאילת להעביר סדנה. הטיסה הלוך היתה לא נעימה. שדה התעופה היה חצי נטוש ואנשים שהסתובבו בו, כולל אותי, נראו דרוכים ומודאגים.
כשחיכיתי לטיסה חזור, בעודי מתפללת בלב שנצליח להמריא לפני שמגיעה הסופה שדיברו עליה בתחזית, עשיתי על אוטומט את מה שתמיד מרגיע ומשמח אותי – ערכתי את התמונות והסרטונים שצילמתי במהלך השהות בעיר. הדגשתי צבעים, הכנתי פריסטים חדשים, עשיתי ריטושים וככה הסחתי את דעתי מהטיסה האפוקליפטית שמצפה לי.

כל החוויה הזו לגמרי הרגישה אפוקליפטית. היתה לי תחושת בטן, שהמציאות כמו שהיתה עד עכשיו הולכת להשתנות. התיישבתי במושב שלי ליד החלון ופתחתי את היומן. הוא היה המפוצץ לחודשיים הקרובים. נכנסתי למסמך החזון עם התכנונים המפוארים שלי ל 2020 והבנתי שזה פשוט לא הולך לקרות.

ההתפכחות המהירה

עוד לא ידעתי שיהיה סגר, אבל נפל לי האסימון שאם אני רוצה לשמור על העסק שלי ועל well being משפחתי, אני צריכה לפעול אחרת ולעשות זאת מהר כי מכיוון שהעסק שלי נשען על מפגשים פרונטליים, הכל יתבטל.

 

הקפיצה למים

באותה הטיסה חזור מאילת פתחתי note חדש באייפון וכתבתי כותרת ראשי פרקים לקורס: “עריכת תמונות וסרטונים בסמארטפון“.

במשך כל הטיסה, בלי לשים לב לכיסי האוויר ולזמן שעובר, כתבתי את הסילבוס לקורס. איזה אפליקציות אלמד, מה יהיה בכל סרטון, מה יהיה אורך הסרטונים.

עוד לא היה לי כלום, לא פלטפורמה, לא אמצעי הקלטה, לא ידעתי איך לבנות קורס דיגיטלי. אבל ידעתי שזה להיות או לחדול והדרייב הזה הניע אותי לעשיה הכי ספונטנית ומשמעותית שלי בעסק.
בלי תוכנית עסקית, בלי תהליך מתוכנן ותוכנית עבודה מסודרת מראש, קפצתי למים. ומהרגע הזה התחלתי לעבוד באופן כמה שיותר מסודר בתוך הכאוס.

משתפת את שלבי הפעולה והיישום שלקחו שבועיים, בתקווה שמה שעשיתי יעזור גם לכם.

שלבי בניית הקורס הדיגיטלי

 

1. קבלת ההחלטה:

החלטתי שאני מרימה קורס דיגיטלי מוקלט ראשון בלי שהוא יהיה חלק מאסטרטגיה עסקית כוללת (מה שהיה אמור להיות במקור).

 

2. בחירת מוצר מתאים:

בחרתי את המוצר הכי קל וזמין לי – קורס עריכת תמונות בסמארטפון. למה דווקא אותו? כי ידעתי שההכנה של התוכן תהיה הכי קרוב ל ״ללא מאמץ״, שזה נושא שיש לי תשוקה אליו ושאני טובה בו, שאני אדע להכין את הקורס הזה מהר יותר מקורסים בנושאים אחרים. כמו כן, בחרתי בקורס שפונה לקהל רחב, שנכון לכל מי שרוצה ללמוד לשפר את התמונות שמצלם בסמארטפון, שזה דיי כולנו :). ידעתי שזה משהו שיהיה כיף ללמוד בהסגר וליישם במהירות ושאני אהנה מההכנה של הקורס.

 

3. תכנון אסטרטגי:

רכשתי את הקורס לבניית מוצר דיגיטלי של טל איתן וחילקתי עבודה ביני לבין עינת עירון שעובדת יחד איתי ועושה עבודה כל כך מדהימה שאני פשוט לא יודעת איך הייתי מצליחה בלעדיה. הקורס של טל הרכיב את הפאזל עם החלקים החסרים של בניית התהליך ויצאנו לדרך.

 

4. תוכנית פעולה:

בניתי תוכנית תוכן, שיווק ותוכנית תפעולית. התוכן והשיווק היה עליי, התפעול, כולל ההקמה והחיבורים בין הפלטפורמות, על עינת. כאן פירטתי את הפלטפורמות בהן השתמשנו.

 

5. תמחור:

תמחרתי את הקורס במחיר מבצע במיוחד לתקופה הזו, בידיעה שחשוב להנגיש אותו לכמה שיותר אנשים. בסוף התקופה המחיר עלה למחיר רגיל.

 

6. השקה:

בטרם ההשקה עשיתי פגישת ייעוץ שיווקית עם טל איתן וקיבלתי ממנו דגשים מלאי ערך לגבי אופן השיווק והעליה לאוויר. כתוצאה מכך רתמתי את הקהילה שלי ואת מעגל החברות שלי לעזור בעת ההשקה. יצרתי שת״פים עם קהילות חזקות נוספות ועליתי לאוויר עם לב דופק, אך עם אמונה חזקה שהמוצר שלי באמת מעולה.

 

7. חיזוק שוטף: 

במהלך המבצע שיתפתי באופן קבוע במדיות שלי סרטונים, תמונות והצלחות של תלמידי הקורס. התלהבתי התלהבות אמיתית ושיתפתי בהתפעלות וההתרגשות שלי מהתגובות והתמונות שאני מקבלת. חיזקתי והשארתי את הקורס בתודעה במשך כחודש וחצי.

 

8. סיכום:

הקורס הצליח באופן מדהים! הוא לא היה מושלם, לא הוקלט באולפן, דף הנחיתה שלו ״בסדר״, אך לא מהודק כמו שדפי מכירה של קורסים דיגיטליים ״אמורים להיות״. אבל התוכן של הקורס נתן ערך רב והוגש בצורה קלילה וברורה. הפידבקים לא איחרו להגיע וזה התבטא במכירות.

 

9. שלב הבא:

הקורס הבא, ״נעים מאוד, אינסטגרם״ כבר הוקלט עם סאונד איכותי, דף הנחיתה נבנה נכון יותר ואני עומלת על הרחבת זרוע האונליין של העסק באופן הדרגתי ועקבי.

 

אז אומנם היציאה אונליין לא קרתה כמו בחזון המקורי, אך כנראה שזו היתה הדרך הנכונה עבורי בתקופת הזמן הזו.

ההבנה שכרגע אני צריכה לשים בצד את התכנונים המקוריים, לא ליפול למרה שחורה ולמצוא פתרונות מהירים, יחד עם הסתגלות לשינוי, עזרו לי למנף את המהלך להצלחה אמיתית.

אני גם בטוחה שהחזון המקורי עוד יקרה ובאופן מדויק וחכם יותר. ובינתיים, ממשיכה קדימה ומעבירה את הידע שלי הלאה, גם אליכם.

כמובן שכל אחד צריך למצוא את החוזקות של העסק שלו ואת המוצרים שיוכלו להתאים לתקופה הזו. זה לא אומר רק אונליין, אגב.

תחשבו מה קל לכם, מה יענה על צורך רחב, איזה שינויים מהירים אתם מסוגלים לעשות ואיפה נכון לכם לקבל עזרה.

אומנם אני עשיתי את המהלך הזה בשבועיים הראשונים של הסגר, אך אני מאמינה שבכל רגע נתון אנחנו אחראיים על המהלכים והשינויים בחיינו. אף פעם לא מאוחר מדיי לחשב מסלול מחדש, להיות יצירתיים ולשנות את המצב לטובתנו.

בהצלחה גדולה! מוזמנים לשתף במהלכים שעשיתם ולהעביר את הידע הלאה, שיעזור לאחרים.

[fbcomments]

להשארת תגובה

הקורס נמצא בעדכון תוכן וממש בקרוב תעלה גרסה חדשה
לקבלת עדכון כאשר ה- INSTABRAND המעודכן יהיה באוויר הכנסו:
מעוניינים להירשם לקורס הקיים עכשיו במחיר מדהים? הזינו את קוד הקופון: וואו30
והקורס יעלה לכם 553 ₪ בלבד, במקום 789 ₪
* את החידושים והעדכונים תקבלו בקרוב ללא תוספת תשלום.
הקורס נמצא בעדכון תוכן וממש בקרוב תעלה גרסה חדשה
לקבלת עדכון כאשר ה- INSTAMASTERS המעודכן יהיה באוויר הכנסו:
מעוניינים להירשם לקורס הקיים עכשיו במחיר מדהים? הזינו את קוד הקופון: וואו30
והקורס יעלה לכם 1393 ₪ בלבד, במקום 1990 ₪
* את החידושים והעדכונים תקבלו בקרוב ללא תוספת תשלום.
דילוג לתוכן