fbpx

פוסט אורח של מיכל רטנר (מיכלולה): החידושים הכי חשובים באינסטגרם שלכם אוגוסט 2021

הרבה חידושים ושינויים עוברים על הרשת בחצי השנה האחרונה.

על חלקם דיבר אדם מוסרי (מנכ”ל אינסטגרם עם שורשים ישראלים, מיינד יו) באחד הלייבים שעשה בפרופיל שלו, כולל המשפט שעשה הרבה גלים ברשת – אינסטגרם זו כבר לא פלטפורמה לשיתוף תמונות.

אז נכון, אינסטגרם הפכה לפלטפורמה לשיתוף כל סוגי התוכן הדיגיטלי, אך זה ממש לא אומר שאוהבי הסטילס צריכים להספיד אותה. להפך, זה רק פותח לכולם הזדמנויות חדשות.

אבל הפוסט לא יעסוק בהימורים של הפיכת אינסטגרם לסוג של טיקטוק, אלא על החידושים והעדכונים הכי חשובים שנכנסו לאחרונה ויעזרו לכם לקדם את הפרופילים שלכם.

לצורך כך, הזמנתי את מיכל רטנר, אשת סושיאל מוכשרת ומקצוענית, תלמידה מצטיינת בקורס Instamasters ומנהלת קהילה חדשה

ב Instagram Israel Community, להתארח בבלוג ולעשות לנו סקירה על החידושים הכי חשובים ברשת!

שימו לב, הפוסט הזה הוא לגמרי “לגזור ולשמור” וליישם 🙂

הבמה של מיכלולה. בואו נצלול!


צילום עד 60 שניות ברילס

אתחיל עם דיסקליימר: בכלל לא בטוח שכדאי לכם לנצל את הפיצ’ר הזה באופן גורף. רגע, מה?

נכון שהמטרה היא להשאיר את הצופה כמה שיותר זמן על התוכן שלכם, וזו גם הסיבה להארכה ברילס (בטיקטוק כבר מאריכים עד לשלוש דקות). אבל זכרו! יש לכם 2-3 שניות לתפוס את תשומת לב הצופים, ואם הסרטון לא יהיה קצבי, קליל, זורם ומעניין לכל אורכו – הם פשוט יגללו את הפיד ויעברו הלאה. המלצה שלי לתוכן של עד דקה – סרטוני אוכל או DIY בהילוך מהיר, סרטוני ראיונות עצמיים או דיבוב של קטע הומוריסטי.

סוף סוף טיוטות בסטורי

אחרי שאינסטגרם הכריזו על כך במרץ, עכשיו הפיצ’ר הזה כבר נמצא אצל כולנו.
לא ברור איך הסתדרנו בלעדיו עד היום –
העוקבים שלכם הכי פעילים בשעה שבה אתם לא יכולים להתפנות להעלות סטורי?
אתם במסיבה או אירוע בזמן שתוכן קבוע של העסק צריך לעלות והעוקבים מצפים לו? רוצים לא לשכוח להעלות שאלות תשובות בשבת?
אולי סיימתם להכין חידונים נהדרים לעמוד שלכם בשעה שלוש לפנות בוקר כשבאינסטגרם צרצרים בשעה הזו?

אין בעיה, פשוט שומרים את הטיוטה בעזרת לחיצה על X שבעבר הייתה פותחת תפריט של מחיקת הסטורי, בעוד היום תישאלו אם אתם רוצים לשמור אותו כטיוטה. בבואכם להעלות סטורי חדש יופיע לכם גם tab של טיוטות ועל כל סטורי יהיה רשום כמה ימים או שעות נשארו עד למחיקתו הסופית (ניתן לשמור עד שבוע, שזה סביר ביותר).

כלי נפלא לתכנון הזמן ליוצרי תוכן ובעלי עסקים, השתמשו נא!

ניתוח נתונים עד שנתיים בסטורי

חידושים נוספים נוגעים לניתוח נתונים, הInsights, שאני לא יכולה להפריז בחשיבותם. באמצעות מעקב אחרי נתוני הפרופיל ניתן להסיק מסקנות לגבי התוכן שהעלינו והתאמתו לקהל העוקבים, כיצד נתוני המעורבות משתנים בין סוגי תוכן שונים ומה גורם לעוקבים שלכם להיות מעורבים כדי להמשיך ולעודד אותם לעשות זאת. ניתוח הנתונים, כפשוטו, גורם לנו להשתפר ולשפר את התוכן שאנו מעלים ולהמשיך להתקדם.

חידוש אחד הוא שיש לכם אפשרות לראות ניתוח נתונים עד שנתיים בסטורי, כלומר אתם יכולים לחזור לאותו סט סטוריז ישן שאתם זוכרים שעורר הרבה תגובות והודעות פרטיות, שגרם לאנשים להפנות לעמוד שלכם ולעוקבים חדשים להצטרף – לראות את ניתוח הנתונים שלו ולהבין מה עבד ואיך כדאי לפעול. איך עיצוב מסוים גרם להרבה Sticker Taps על התיוג של המותג שקידמתם או לביקורים מרובים בפרופיל. כמובן שכדאי גם לבדוק מה לא עובד – וגם את זה תוכלו להבין דרך ניתוח הנתונים.

ניתוח נתונים ברילס ובלייב

אפשרות לניתוח נתונים ברילס ולייב – אלו שני פיצ’רים שמעלים הכי הרבה את החשיפה באינסטגרם, לכן ברור שנרצה לדעת מה עבד ומה פחות. כמה מהחשיפה הגיעה מהאשטגים, כמה מהצופים לא עקבו אחרינו וכמה התחילו לעקוב בעקבות התוכן (לא להילחץ אם זה לא מספר גבוה, לפעמים דרושות מספר חשיפות לפרופיל כדי להתחיל לעקוב, אז תמשיכו להעלות תוכן באופן עקבי ובטוח שתראו תוצאות).
מעבר ללייקים, תגובות, שיתופים ושמירות, בניתוח נתונים לרילס תוכלו לדעת את מספר הצפיות ולכמה חשבונות הוא נחשף, ובלייב תוכלו לראות את שיא הצפייה ולהבין מה היה ברגע הזה שעבד במיוחד עבור הצופים.

אירה, שבבלוג שלה אני מתארחת כרגע, הוסיפה לאחרונה לקורס ה-Instamasters  שיעורים מעודכנים על קריאה וניתוח נתונים של פרופיל עסקי שמסבירים הכל בבהירות נפלאה. ממליצה בחום על הקורס, שהביא אותי לאן שאני נמצאת בו היום בביטחון.

אפשרות לשחזר תכנים עד 30 יום אחורה

אפשרות לשחזר תוכן שנמחק עד 30 יום – האפשרות לשחזר פוסטים קיימת כמעט חצי שנה, עכשיו גם הסטוריז שנמחקו הצטרפו לחגיגה.

איך תגשו אליהם?

Settings – Account – Recently Deleted
אינסטגרם הוסיפה את האפשרות לשחזר בעיקר בגלל מצבים שבהם השתלטו לכם על החשבון ומחקו לכם תוכן אבל לא רק, ועכשיו תוכלו להתחרט גם מאוחר יותר ולשמור גם מה שמחקתם.

 

תשלום ליוצרי תוכן על ידי אינסטגרם

תשלום ליוצרי תוכן שהושק בארה״ב ובעוד מדינות מפתח (בקרוב אצלנו) – המוניטיזציה מגיעה גם לאינסטגרם, אחרי שביוטיוב וטיקטוק מתגמלים כבר שנים יוצרי וידאו פופולריים. מדובר על תגמול ישיר מהפלטפורמה, לא באמצעות מערכת של מותגים ומשפיענים.
סימנים ראשונים לכוונה הזו של אינסטגרם ניתן היה לראות כבר עם השקת פרופיל הCreator לפני כשלוש שנים, והכרה ביוצרי התוכן כקבוצה עם מאפיינים וצרכים.
התגמול יהיה לעת עתה בשתי דרכים – מצופים, ומאינסטגרם עצמה.

צפיתי לאחרונה ב Live של יוצרת תוכן מארה”ב שאני מאוד מעריכה, וראיתי שהופיעה לי הודעה בתחתית המסך:

Buy a badge to support @account

פירוש הדבר שהצופים בלייב יכולים לקנות תג שיופיע ליד שמם במשך השידור ו90 יום אח”כ (רק יוצר התוכן יראה אותו) וזה מקדם ומדגיש את התגובות שלהם במהלך השידור. הכסף עובר ישירות ליוצר התוכן בלי עמלה שאינסטגרם לוקחת (לעת עתה).

בנוסף, מארק צוקרברג הודיע שיוצרי תוכן שיתמידו בעלייה לשידור לייבים עם תגים יקבלו תגמולים לפי מפתח מסודר של אבני דרך. נחכה ונראה מתי זה מגיע אלינו, וכמובן נמשיך לעדכן!

מזמינה אתכם לפרופיל שלי שבו אני מעלה באופן קבוע חדשות וחידושים מאינסטגרם וטיקטוק (חפשו בהיילייטס) ורילס שנוגעים בגדילה אורגנית באינסטגרם ואיך לעשות את זה נכון:

https://www.instagram.com/michalula_its_me/


תודה למיכל על הסקירה המעמיקה! אלה באמת פיצ’רים שכדאי להכיר, להתנסות איתם ולהשתמש בהם.

ספרו אם ניסיתם ומה למדתם על הפרופיל שלכם בעזרתם ועקבו אחרי מיכל באינסטגרם, היא משתפת ידע רב בחיוך ובמקצועיות. רק תרוויחו מכך!

[fbcomments]

להשארת תגובה

הקורס נמצא בעדכון תוכן וממש בקרוב תעלה גרסה חדשה
לקבלת עדכון כאשר ה- INSTABRAND המעודכן יהיה באוויר הכנסו:
מעוניינים להירשם לקורס הקיים עכשיו במחיר מדהים? הזינו את קוד הקופון: וואו30
והקורס יעלה לכם 553 ₪ בלבד, במקום 789 ₪
* את החידושים והעדכונים תקבלו בקרוב ללא תוספת תשלום.
הקורס נמצא בעדכון תוכן וממש בקרוב תעלה גרסה חדשה
לקבלת עדכון כאשר ה- INSTAMASTERS המעודכן יהיה באוויר הכנסו:
מעוניינים להירשם לקורס הקיים עכשיו במחיר מדהים? הזינו את קוד הקופון: וואו30
והקורס יעלה לכם 1393 ₪ בלבד, במקום 1990 ₪
* את החידושים והעדכונים תקבלו בקרוב ללא תוספת תשלום.
דילוג לתוכן